Obróbka drutu

Gięcie drutu CNC 2D i 3D, zgrzewanie szablonowe wielopunktowe

Gięcie drutu CNC 2D i 3D

Gięcie drutu

Oferujemy zaawansowane usługi obróbki drutu, w tym gięcie drutu CNC w technologii 2D i 3D oraz gięcie drutu na prasach krawędziowych oraz na prasach mimośrodowych z zapłaszczaniem.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii oraz doświadczonej kadry pracowniczej, gwarantujemy wysoką jakość świadczonych usług oraz pełną satysfakcję klientów.

Gięcie CNC to proces, w którym sterowana numerycznie obrabiarka przetwarza drut zgodnie z precyzyjnie zaprogramowanymi parametrami. Dzięki temu procesowi możliwe jest uzyskanie skomplikowanych kształtów drutu, które nie są osiągalne przy zastosowaniu tradycyjnych metod gięcia. Nasza firma posiada zaawansowane maszyny CNC, które pozwalają na wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych projektów oraz zapewniają powtarzalność gięcia.

Gięcie drutu to proces wyginania drutu w określonej formie i wymiarach. Proces gięcia poprzedza prostowanie drutu przy użyciu prościarki, która jest zintegrowana z giętarką celem zapewnienia pełnej automatyzacji procesu produkcji. Innymi słowy, z drutu w kłębku powstaje wyprostowany, wygięty detal o odpowiednich wymiarach i kształtach.

W przypadku tej usługi proponujemy szeroki wybór różnych kształtów, od prostych do bardziej skomplikowanych. W naszej firmie wykorzystujemy wysokiej jakości narzędzia i maszyny, które pozwalają na precyzyjne wykonanie każdego zlecenia.W naszej firmie gięcie drutu odbywa się również przy użyciu pras krawędziowych (zwanych potocznie krawędziarkami) o sile nacisku do 130 t, które są powszechnie wykorzystywane w procesie plastycznej obróbki (gięcia) nie tylko stali czarnej, stali nierdzewnej, czy aluminium, ale i innych materiałów tak jakich np. drut. Gięcie na prasie krawędziowej polega na obróbce plastycznej z wykorzystaniem nacisku odpowiedniego narzędzia (stempla) na materiał umieszczony wewnątrz matrycy. W ten sposób można giąć drut lub blachę pod dowolnym kątem, co pozwala uzyskać zarówno proste, jak i bardzo skomplikowane kształty.

Prasy krawędziowe, którymi dysponujemy wyposażone są również w system CNC, czyli numerycznego sterowania przy pomocy komputera. Wyposażenie prasy krawędziowej w system CNC znacznie przyspiesza proces gięcia drutu czy blachy oraz zapewnia również maksymalną dokładność i powtarzalność gięcia, co ma istotne znaczenie zwłaszcza w produkcji wielkoseryjnej. Co więcej, numeryczne sterowanie maszyny zastępuje konieczność ręcznego jej kalibrowania, dzięki czemu eliminowane jest ryzyko popełnienia błędu przez pracownika w trakcie ustawiania maszyny.

Do gięcie drutu można również wykorzystać prasy mimośrodowe. Nasz park maszynowy wyposażony jest w prasy mimośrodowe o sile nacisku od 12 do 63 t, które oprócz gięcia, idealnie nadają się również do wytłaczania, perforowania, cięcia, czy wykrawania.

Zapewniamy swoim klientom profesjonalną obsługę i doradztwo w zakresie obróbki drutu. Dzięki bogatemu doświadczeniu i zaangażowaniu w każde zlecenie, zdobyliśmy już zaufanie wielu klientów z różnych branż.

Zgrzewanie szablonowe wielopunktowe

Zgrzewanie szablonowe wielopunktowe

Wiele procesów produkcyjnych nie mogłoby się odbyć w naszej firmie bez fachowego wykorzystania działu zgrzewania składającego się ze zgrzewarek szablonowych wielopunktowych w pełni zautomatyzowanych, zgrzewarek punktowych szablonowych półautomatycznych oraz zgrzewarek punktowych ręcznych.

Najczęściej wykorzystywanym rodzajem zgrzewania, stosowanym również w naszej firmie, jest zgrzewnie elektryczne oporowe, w którym wyróżnić można zgrzewanie doczołowe, punktowe czy liniowe. Zgrzewanie oporowe to proces łączenia punktowego lub doczołowego elementów metalowych wskutek przepływu między elektrodami prądu elektrycznego o dużym natężeniu, który generuje ciepło w punkcie styku zgrzewanych powierzchni. Po przejściu metalu w miejscu zgrzewu w stan plastyczny, elektrody dociskają zgrzewane elementy łącząc je ze sobą.

W zależności od rodzaju metalu, jego grubości, czy wymiarów zgrzewanych elementów należy dobrać stosowne parametry, takie jak natężenie prądu zgrzewania, czas przepływu prądu, siła docisku elektrod, aby zapewnić odpowiednią jakość zgrzewu.

Zgrzewamy przede wszystkim kraty (kratownice) i siatki z drutu, elementy półek sklepowych czy półek do regałów magazynowych. Zgrzewarki, którym dysponujemy pozwalają na zgrzewanie różnych rodzajów materiałów, w tym stali zwykłej i stali nierdzewnej. Dzięki odpowiednim formom istnieje możliwość łączenia przy pomocy zgrzewarek płaskownika z drutem, zaś zainstalowanie odpowiednich elektrod umożliwia łączenie metodą zgrzewania elementów blachy.

Nasza firma wykorzystuje najnowocześniejsze technologie zgrzewania, w tym zgrzewania szablonowego wielopunktowego, co pozwala na uzyskanie wytrzymałych połączeń bez wpływu na właściwości materiałów.
Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje techniczne dotyczące procesów zgrzewania odbywających się w Roland 1, a mianowicie:

1. zgrzewanie punktowe (ręczne):
- moc znamionowa 25 kVA,
- maksymalna grubość zgrzewanych materiałów 8/8,

2. zgrzewanie punktowe szablonowe (półautomatyczne):
- moc znamionowa 200 kVA,
- maksymalna grubość zgrzewanych materiałów 16/16,
- maksymalna wielkość zgrzewanych siatek 2460x1400,

3. zgrzewanie wielopunktowe szablonowe (automatyczne):
- moc znamionowa 250 kVA,
- maksymalna grubość zgrzewanych materiałów 20/20,
- maksymalna wielkość zgrzewanych siatek 1400x2370.

Proces zgrzewania, tak jak pozostałe procesy w naszej firmie, również został zautomatyzowany dzięki zastosowaniu podajników do drutu, co w znaczący sposób przyspiesza zgrzewanie i cały proces produkcyjny.

Zalety oferowanych przez naszą firmę rozwiązań w dziedzinie zgrzewania to przede wszystkim wysoka jakość i precyzja wykonania, możliwość wytwarzania trudnych do osiągnięcia kształtów elementów metalowych oraz zwiększenie wydajności i skrócenie czasu produkcji.

Wnioski - Nasza firma to od ponad 30 lat ekspert w obróbce drutu, w tym dziedzinie zgrzewania szablonowego punktowego, wielopunktowego i zgrzewania ręcznego, oferujący najwyższej jakości rozwiązania dla różnych branż przemysłowych. Zgrzewanie szablonowe wielopunktowe pozwala na uzyskanie wytrzymałych połączeń bez wpływu na właściwości mechaniczne materiałów.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz