Roland 1 - producent regałów sklepowych i wyposażenia sklepów

Gięcie drutu

Gięcie drutu CNC 2D i 3D

Gięcie drutu pod Twoje wymagania

Oferujemy zaawansowane usługi obróbki drutu, w tym gięcie drutu CNC w technologii 2D i 3D oraz gięcie drutu na prasach krawędziowych oraz na prasach mimośrodowych z zapłaszczaniem.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii oraz doświadczonej kadry pracowniczej, gwarantujemy wysoką jakość świadczonych usług oraz pełną satysfakcję klientów.

Gięcie CNC to proces, w którym sterowana numerycznie obrabiarka przetwarza drut zgodnie z precyzyjnie zaprogramowanymi parametrami. Dzięki temu procesowi możliwe jest uzyskanie skomplikowanych kształtów drutu, które nie są osiągalne przy zastosowaniu tradycyjnych metod gięcia. Nasza firma posiada zaawansowane maszyny CNC, które pozwalają na wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych projektów oraz zapewniają powtarzalność gięcia.

Gięcie drutu to proces wyginania drutu w określonej formie i wymiarach. Proces gięcia poprzedza prostowanie drutu przy użyciu prościarki, która jest zintegrowana z giętarką celem zapewnienia pełnej automatyzacji procesu produkcji. Innymi słowy, z drutu w kłębku powstaje wyprostowany, wygięty detal o odpowiednich wymiarach i kształtach.

W przypadku tej usługi proponujemy szeroki wybór różnych kształtów, od prostych do bardziej skomplikowanych. W naszej firmie wykorzystujemy wysokiej jakości narzędzia i maszyny, które pozwalają na precyzyjne wykonanie każdego zlecenia.

Gięcie drutu CNC 2D i 3D

W naszej firmie gięcie drutu odbywa się również przy użyciu pras krawędziowych (zwanych potocznie krawędziarkami) o sile nacisku do 130 t, które są powszechnie wykorzystywane w procesie plastycznej obróbki (gięcia) nie tylko stali czarnej, stali nierdzewnej, czy aluminium, ale i innych materiałów tak jakich np. drut. Gięcie na prasie krawędziowej polega na obróbce plastycznej z wykorzystaniem nacisku odpowiedniego narzędzia (stempla) na materiał umieszczony wewnątrz matrycy. W ten sposób można giąć drut lub blachę pod dowolnym kątem, co pozwala uzyskać zarówno proste, jak i bardzo skomplikowane kształty.

Prasy krawędziowe, którymi dysponujemy wyposażone są również w system CNC, czyli numerycznego sterowania przy pomocy komputera. Wyposażenie prasy krawędziowej w system CNC znacznie przyspiesza proces gięcia drutu czy blachy oraz zapewnia również maksymalną dokładność i powtarzalność gięcia, co ma istotne znaczenie zwłaszcza w produkcji wielkoseryjnej.

Co więcej, numeryczne sterowanie maszyny zastępuje konieczność ręcznego jej kalibrowania, dzięki czemu eliminowane jest ryzyko popełnienia błędu przez pracownika w trakcie ustawiania maszyny.

Do gięcie drutu można również wykorzystać prasy mimośrodowe. Nasz park maszynowy wyposażony jest w prasy mimośrodowe o sile nacisku od 12 do 63 t, które oprócz gięcia, idealnie nadają się również do wytłaczania, perforowania, cięcia, czy wykrawania.

Zapewniamy swoim klientom profesjonalną obsługę i doradztwo w zakresie obróbki drutu. Dzięki bogatemu doświadczeniu i zaangażowaniu w każde zlecenie, zdobyliśmy już zaufanie wielu klientów z różnych branż.

Wysoka jakość gięcia

Gięcie różnych kształtów

Szybkość i powtarzalność gięcia

Skontaktuj się znami

Odezwij się do nas a szybko przygotujemy odpowiednią ofertę
Roland 1