Roland 1 - producent regałów sklepowych i wyposażenia sklepów

Spawanie TIG MIG

Zrobotyzowane spawanie

Spawanie TIG MIG dla wymagających

W naszej firmie stawiamy na doskonałość w technologii spawania zrobotyzowanego. Nasz doświadczony zespół świadczy najwyższej jakości usługi spawania TIG i MIG, które wyróżniają nas na tle konkurencji. Wykorzystanie zaawansowanej zrobotyzowanej oraz ręcznej technologii pozwala na uzyskanie wysokiej precyzji i powtarzalności w procesie spawania, co jest kluczowe w wielu branżach przemysłowych, w tym dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, medycznego i innych. Automatyzacja i robotyzacja procesu spawania umożliwia również zmniejszenie czasu realizacji zamówień i zwiększenie efektywności pracy.

Spawanie to proces łączenia elementów metalowych przez ich nagrzanie i stopienie w miejscu łączenia z dodaniem lub bez dodania spoiwa (drutu spawalniczego).

Spawanie MIG to technika spawania łukowego polegająca na użyciu topliwej elektrody pod osłoną chemicznie obojętnego gazu (najczęściej hel lub argon). Łączenie elementów następuje przez mieszanie drutu spawalniczego ze stapianym materiałem. Technika MIG stosowana jest głównie do spawania stali czarnej. Jakość wykonanej spoiny w dużej mierze zależy od umiejętności spawacza.

Spawanie TIG to również technika spawania łukowego, lecz wykorzystującą łuk elektryczny wytworzony przez nietopliwą elektrodę wolframową w otulinie gazu obojętnego. Należy zwrócić uwagę, że rozgrzaniu i roztopieniu ulega spawany materiał, a nie elektroda. Stosowanie techniki TIG gwarantuje uzyskanie spoiny wysokiej jakości, pozbawionej zanieczyszczeń i niewymagającej dodatkowego czyszczenia po zakończeniu spawania. Spawanie TIG wykorzystywane jest przede wszystkim do łączenia stali nierdzewnej i metali wymagających użycia neutralnego gazu ochronnego oraz cieńszych elementów metalowych.

Zrobotyzowane spawanie

Niewątpliwie w przypadku produkcji seryjnej przewagę ma spawanie MIG dzięki swojej wydajności, natomiast spawanie TIG idealnie sprawdza się przy spawaniu pojedynczych elementów, jeżeli Klientowi zależy na jak najwyższej jakości spoiny.

Zalety zrobotyzowanego spawania TIG i MIG oferowanego przez naszą firmę to przede wszystkim wysoka jakość i precyzja wykonania, możliwość spawania elementów o skomplikowanych kształtach oraz oszczędność czasu i materiałów.

Zrobotyzowane spawanie TIG i MIG pozwala również na zmniejszenie ryzyka błędów i wad materiałów, co przekłada się na zwiększenie trwałości i niezawodności produktów. Ponadto dzięki zintegrowanej z robotami spawalniczymi obrotnicy poziomej istnieje możliwość obracania spawanego wyrobu o 360 stopni, co pozwala na dojście ramienia robota do każdego miejsca spawu.

Szybkość spawania

Wytrzymałe spoiny

Trwałość na poziomie fabrycznym

Dlaczego wybrać Roland 1?

Szybkość procesu malowania

Odporność malowanych powierzchni

Ekologiczne rozwiązania

Skontaktuj się znami

Odezwij się do nas a szybko przygotujemy odpowiednią ofertę
Roland 1