Zgrzewanie szablonowe wielopunktowe

Zgrzewanie szablonowe wielopunktowe​ dla wymagających klientów

Zgrzewanie automatyczne, półautomatyczne, ręczne

Wiele procesów produkcyjnych nie mogłoby się odbyć w naszej firmie bez fachowego wykorzystania działu zgrzewania składającego się ze zgrzewarek szablonowych wielopunktowych w pełni zautomatyzowanych, zgrzewarek punktowych szablonowych półautomatycznych oraz zgrzewarek punktowych ręcznych.

Najczęściej wykorzystywanym rodzajem zgrzewania, stosowanym również w naszej firmie, jest zgrzewnie elektryczne oporowe, w którym wyróżnić można zgrzewanie doczołowe, punktowe czy liniowe. Zgrzewanie oporowe to proces łączenia punktowego lub doczołowego elementów metalowych wskutek przepływu między elektrodami prądu elektrycznego o dużym natężeniu, który generuje ciepło w punkcie styku zgrzewanych powierzchni. Po przejściu metalu w miejscu zgrzewu w stan plastyczny, elektrody dociskają zgrzewane elementy łącząc je ze sobą.

Zgrzewanie drutu,
zgrzewanie blachy

W zależności od rodzaju metalu, jego grubości, czy wymiarów zgrzewanych elementów należy dobrać stosowne parametry, takie jak natężenie prądu zgrzewania, czas przepływu prądu, siła docisku elektrod, aby zapewnić odpowiednią jakość zgrzewu.

Zgrzewamy przede wszystkim kraty (kratownice) i siatki z drutu, elementy półek sklepowych czy półek do regałów magazynowych. Zgrzewarki, którym dysponujemy pozwalają na zgrzewanie różnych rodzajów materiałów, w tym stali zwykłej i stali nierdzewnej. Dzięki odpowiednim formom istnieje możliwość łączenia przy pomocy zgrzewarek płaskownika z drutem, zaś zainstalowanie odpowiednich elektrod umożliwia łączenie metodą zgrzewania elementów blachy.

Dlaczego wybrać Roland 1?

Szybkość procesu zgrzewania

Wytrzymałość zgrzein

Precyzja w zgrzewaniu

Zgrzewanie różnych metali

Nasza firma wykorzystuje najnowocześniejsze technologie zgrzewania, w tym zgrzewania szablonowego wielopunktowego, co pozwala na uzyskanie wytrzymałych połączeń bez wpływu na właściwości materiałów.

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje techniczne dotyczące procesów zgrzewania odbywających się w Roland 1, a mianowicie:

1. zgrzewanie punktowe (ręczne):

– moc znamionowa 25 kVA,

– maksymalna grubość zgrzewanych materiałów 8/8,

2. zgrzewanie punktowe szablonowe (półautomatyczne):

– moc znamionowa 200 kVA,

– maksymalna grubość zgrzewanych materiałów 16/16,

– maksymalna wielkość zgrzewanych siatek 2460×1400,

3. zgrzewanie wielopunktowe szablonowe (automatyczne):

– moc znamionowa 250 kVA,

– maksymalna grubość zgrzewanych materiałów 20/20,

– maksymalna wielkość zgrzewanych siatek 1400×2370.

 

 

Proces zgrzewania, tak jak pozostałe procesy w naszej firmie, również został zautomatyzowany dzięki zastosowaniu podajników do drutu, co w znaczący sposób przyspiesza zgrzewanie i cały proces produkcyjny.

Zalety oferowanych przez naszą firmę rozwiązań w dziedzinie zgrzewania to przede wszystkim wysoka jakość i precyzja wykonania, możliwość wytwarzania trudnych do osiągnięcia kształtów elementów metalowych oraz zwiększenie wydajności i skrócenie czasu produkcji.

Wnioski – Nasza firma to od ponad 30 lat ekspert w obróbce drutu, w tym dziedzinie zgrzewania szablonowego punktowego, wielopunktowego i zgrzewania ręcznego, oferujący najwyższej jakości rozwiązania dla różnych branż przemysłowych. Zgrzewanie szablonowe wielopunktowe pozwala na uzyskanie wytrzymałych połączeń bez wpływu na właściwości mechaniczne materiałów.

Skontaktuj się znami

Odezwij się do nas a szybko przygotujemy odpowiednią ofertę
Roland 1